שיפוץ המשרד יכול להועיל מאוד לעסק שלכם. אחת מהסיבות הנפוצות לעריכת שיפוץ, היא הרחבת העסק והרצון להגדיל את החלל כך שיתאים לכמות העובדים החדשה בארגון. סיבה נוספת לעריכת שיפוץ במשרד היא כדי ליצור מקום נעים ונוח יותר עבור העובדים. בנוסף לכך, משרד מוזנח עלול לפגוע בתדמית של העסק שלכם, ועלול להרחיק לקוחות פוטנציאליים. מראה מוקפד של המשרד יתרום מאוד לחברה שלכם ויותיר רושם חיובי על הלקוחות. 

אם החלטתם לשפץ את המשרד שלכם, עליכם לקחת בחשבון את האבק, הלכלוך ושאריות חומרי בנייה שצפויים להיות בכל פינה. כמובן שלא נעים לעבוד בסביבה שכזו, ואבק ולכלוך עלולים לגרום לבעיות נשימה בקרב העובדים שלכם. על מנת שתוכלו לחזור לעבוד במשרד, חשוב לדאוג לניקיון יסודי כך שהוא יהיה נקי ומבריק. הנה לפניכם כמה טיפים לניקוי המשרד לאחר שיפוץ:

שאיבת אבק 

גם אם דאגתם לכיסוי הריהוט במשרד לפני עריכת השיפוץ, חלקיקי האבק והלכלוך יכסו בכל זאת את המשרד שלכם. כדי להיפטר מהאבק, הפעילו את שואב האבק ועברו איתו על הספות בלובי, על כסאות המנהלים, על השטיחים ועל השולחנות. מומלץ לערוך לפחות שני סבבים של שאיבת אבק כדי להגיע לתוצאות ניקוי טובות. 

ניקוי אבק ממשטחים קשים

לא תאמינו, אבל לאחר שיפוץ גם הקירות סופגים אבק. קחו מטלית לחה ונגבו את הקירות מלמעלה למטה. מומלץ לנגב את הקיר בפינה נסתרת, כדי להבטיח שהצבע על הקיר לא ייפגע. כדי להגיע למקומות גבוהים בקיר, היעזרו במטאטא או מגב ועטפו אותו עם סמרטוט. מקומות נוספים שצוברים אבק לאחר שיפוץ הם ארונות, מחשבים, מסכי טלוויזיה ומדפים. הקדישו תשומת לב לאזורים האלה. 

נקו את פתחי האוורור

במהלך שיפוץ המשרד, לכלוך ופסולת צפויים להגיע עד לפתחי האוורור. גם אם שיפצתם רק חדר קטן במשרד שלכם, חשוב מאוד לטפל בפתח האוורור ובפילטרים כדי להפחית את כמות האבק שעלולה להתפשט בכל רחבי המשרד. הסירו את מכסי האוורור מהקירות והתקרות ונקו אותם עם מים חמים וסבון. תנו להם להתייבש היטב לפני שתחזירו אותם למקומם.  

זכרו: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים 

ברחבי המשרד יש הרבה מאוד אזורים שאנחנו נוטים לשכוח לנקות אותם. שימו לב לידיות הדלתות והארונות, למתגי החשמל, למכונת הקפה, למקלדות ולעכבר בעמדות המחשב, לגופי תאורה ולפריטי נוי. כל אלו נוטים לצבור לכלוך באופן יומיומי, על אחת כמה וכמה לאחר השיפוץ במשרד. 

ניקוי הרצפה

קבלני שיפוץ נוהגים לכסות את הרצפה כדי לשמור שלא תתלכלך מהצבע, אך תמיד ישנם כתמי צבע סוררים לאחר השיפוץ. כדי להסיר אותם, קחו דלי עם מים חמים וכוס חומץ ושטפו היטב את הרצפה. במידת הצורך חזרו על התהליך. 

שכירת שירותי חברת ניקיון

אם אתם עסוקים מעל לראש, אנחנו ממליצים לכם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון משרדים כמו אופיס קלינינג, המתמחה בניקיון לאחר שיפוץ. כך תוכלו לחסוך בזמן ובמאמצים, ותקבלו משרד מבריק ונקי שנראה כמו חדש. חשוב לבדוק עם החברה מהם לוחות הזמנים של הניקיון, וכמה זמן ייקח עד לסיום העבודה. חפשו המלצות על החברה מלקוחות קודמים, ובדקו שהחברה סיפקה שירות לשביעות רצונם. ודאו שיש לחברה את האישורים המתאימים לביצוע העבודות. כך למשל, אם ברצונכם שהיא תנקה את החלונות במשרד, בקשו לראות אישור לביצוע ניקיון בגובה. כמו כן, כדאי לבחור בחברה שיש לה מפקח ניקיון, שידאג לכך שעובדי חברת הניקיון יבצעו את עבודתם כראוי. בנוסף, ודאו עם החברה כי היא דואגת לשמירה על ציוד רגיש במשרד שלכם, ומשתמשת בחומרי הניקיון האיכותיים ביותר.