מעל לחצי שנה שהעולם מתמודד עם נגיף הקורונה. בעקבות ההגבלות והסגרים שהוטלו במדינות שונות כדרך לבלום את התפשטות הנגיף, נוצר משבר כלכלי עצום ועסקים רבים נסגרו ונאלצו לפשוט את הרגל. גם עסקים שהצליחו לשרוד מבחינה כלכלית ומנסים להמשיך בשגרת העבודה, נדרשים להתמודד מול אתגר אחר – הקפדה על שמירת המשרד נקי מחיידקים ונגיפים. אז כיצד ניתן להגן על בריאות העובדים שלכם ולצמצם את הסיכוי להידבקות בנגיף COVID-19? לפניכם כל הדרכים לשמירה על ניקיון המשרד בתקופת הקורונה. 

שכירת שירותי חברת ניקיון משרדים

מחקרים רבים מצאו כי נגיף הקורונה מחזיק שעות עד ימים על גבי משטחים. כך למשל, הנגיף הצליח לשרוד על משטחי נחושת ולייטקס ארבע עד שמונה שעות, ועל משטחי נייר, בד, פלסטיק, פלדה, עץ וזכוכית הנגיף שרד בין יומיים לחמישה ימים. בשל כך, כדי למנוע התפשטות של חיידקים ונגיפים חשוב מאוד לדאוג לניקיון המשטחים במשרד. חברות ניקיון משרדים מקצועיות ומנוסות ידאגו לניקוי של כל חללי המשרד, כגון המטבחון, השירותים, הלובי, חדרי הישיבות, הרצפה, החלונות ועוד. חשוב לבחור בחברה שיש מאחוריה המלצות, המשתמשת בחומרי ניקוי איכותיים ובטכנולוגייה מתקדמת, ושעובדת בשעות גמישות כך ששגרת העבודה לא תופר. לרוב יש צורך בשירותי ניקיון בשעות אחר הצהריים או הערב, לאחר שהעובדים יוצאים מהמשרד. בנוסף, חשוב לוודא כי חברת הניקיון דואגת לזכויות הסוציאליות של צוות עובדי הניקיון. 

רכישת מוצרי ניקוי וחיטוי

גם אם שכרתם את שירותיה של חברת ניקיון, מומלץ מאוד לרכוש מוצרי ניקוי וחיטוי שיהיו אצלכם במשרד בהישג יד. מוצרים כמו נוזל לניקוי רצפות, ספריי לניקוי חלונות, אקונומיקה, מטליות לחות, מטליות מיקרופייבר ונוזל לניקוי כלים הם רק חלק ממוצרי הניקוי והחיטוי שכל משרד צריך להצטייד בהם. מוצרי ניקוי וחיטוי יסייעו לכם לשמור באופן יומיומי על ניקיון המשרד ולהסיר חיידקים ונגיפים מהמשטחים השונים. מכיוון שמוצרים אלו נמצאים בשימוש יומיומי, מומלץ לרכוש אותם בכמות גדולה וכך לקבל הנחה מהספקים של מוצרי ניקוי. 

הקפידו על הנחיות משרד הבריאות

חשוב מאוד להנחות את העובדים שלכם לשמור על היגיינה ולרחוץ ידיים לעיתים קרובות, במיוחד לפני האוכל ולאחר עשיית צרכים. הניחו שלטים בחדר השירותים והמטבחון שיזכירו לעובדים להקפיד על שטיפת ידיים למשך עשרים שניות לפחות. מומלץ להניח בלובי, בחדרי הישיבות ובכל החללים המשותפים אלכוג׳ל לחיטוי הידיים. בנוסף לכך, לפי הנחיית משרד הבריאות חלה חובה על העובדים לעטות מסיכה גם בעבודה. מסיכת הפה, המונחת היטב על הפה והאף, מצמצמת את הסיכוי להידבק ולהדביק בנגיף הקורונה. אם יש לכם עובדים רבים במשרד, יש לחלק את הצוות לקפסולות קבועות, כשחלק מהעובדים יעבדו מהבית וחלק מהם יעבדו מהמשרד. כך תוכלו לצמצם את הסיכוי להידבקות בנגיף בקרב העובדים שלכם. 

התקנת אמצעי טכנולוגיה במשרד

ישנם אמצעי טכנולוגיה רבים שיכולים לצמצם מגע של העובדים במשטחים השונים ולשמור על המשרד נקי מקורונה. כמו למשל מערכת תאורה חכמה השולטת באורות המשרד כך שאין צורך לגעת במתגי האור, דלתות שנפתחות ונסגרות באופן אוטומטי, ברזים אלקטרוניים חכמים הכוללים חיישנים מיוחדים שאינם מצריכים מגע ועוד. מעבר לכך שהטכנולוגיות האלו יאפשרו לכם לשמור על סביבת עבודה היגיינית, הם ימצבו את העסק שלכם כמתקדם ויותירו רושם חיובי על לקוחות קיימים, לקוחות פוטנציאליים ושותפים עסקיים המבקרים במשרד שלכם.