עבור מרביתנו, המרפסת בבית היא המקלט בבית שאליו אנו מגיעים לאחר יום ארוך ומפרך, וזו הסיבה שהתפקיד  שלה הי לתת לנו מנוחה, ומנוחה היא סיבה מספיק טובה לעיצוב המרפסת שלנו.

העיצוב בגדול מחולק לשני פרמטרים בסיסיים:

 1. יופי – כשאנחנו מעצבים מרפסת, זה חשוב מאוד לשים לב לצבע העץ. בנייה נכונה זהו דבר הניכר לעין, מה שבסוף בא לידי ביטוי  בתחושה בלב שלנו. רק כשניתן לגופנו את מה שאנחנו רוצים, נהיה מרוצים. האלמנט השני הדרוש לעיצוב הנכון הוא הנוחות. בעת תכנון עיצוב המרפסת, בדרך כלל חשוב שעיצוב זה יהיה פרקטי. אנו רוצים ליהנות מהמרפסת בנוחות וכמובן שתהיה מהנה, בכדי שנוכל להפיק את המירב ממנה.
 2. עמידות של חומר דק – חשוב להשתמש בדק עמיד, בכדי לגרום למרפסת להראות טוב ושהעץ ישמר לאורך זמן.

בחירת רצפת המרפסת היא התערובת המושלמת של חלקיקים ויופי.

סוגי העץ הנפוצים בבניית דקים הם:

 • עץ אורן: עץ האורן הינו החומר הנפוץ ביותר. המחיר הנמוך של דק מעץ אורן ונוחות העבודה וההרכבה הן היתרונות של החומר הזה. מצד שני הוא עמיד פחות מחומרים אחרים. ישנם מספר סוגי עץ אורן שבהם נעשה שימוש וככל שהחומר איכותי יותר, כך מחירו עולה בהתאם. אורן פיני הוא, למי שמכיר איכותי יותר.
  מחיר ממוצע של דק עץ אורן הינו 350 ש"ח למטר
 • עץ איפאה: זהו עץ בעל גוון כהה יותר. הוא קשיח, בעל עמידות לשריטות ושחיקה ואינו דורש תחזוקה מרובה. דק מעץ איפאה הוא בעל יופי ייחודי והמחיר שלו יקר הרבה יותר מהדק הסטנדרטי. 
  מחיר ממוצע של דק עץ איפאה: 650 ש"ח למטר
 • טיק בורמזי: לא לבעלי לב חלש. עץ הטיק מגיע מכמה מקומות בעולם, אך הבורמזי הוא האיכותי מכולם. עקב הנדירות שלו המחיר של דק טיק בורמזי יקר במיוחד אבל העמידות שלו, אורך החיים שלו והיופי המיוחד שלו הם יתרונות שיכולים להצדיק את השימוש בו.
  מחיר ממוצע של דק מעץ טיק: 1000 ש"ח למטר

ישנן דרכים רבות לקשט את המרפסת שלכם ולסדר אותה באווירה נעימה, חיובית ונינוחה. דרך אחת היא לעצב מרפסת בעיצוב דק. לעיצוב החכם של המרפסת יתרונות רבים, והרי לפניכם כמה מהם:

 • אווירה רומנטית, טבעית ונעימה + עיצוב יוקרתי, אלגנטי ואסתטי המקדם מרפסת אינטנסיבית וגלויה.
 • העיצוב של המרפסת עם קיר דק מאוד שימושי ופרקטי. הדק הוא חומר יציב, ועמיד מאוד ההופך אותו לכיף ונוח יותר מכל חומר אחר.
 • בחירת עיצוב מרפסת עם אבטחה כלכלית בלבד. דק הוא חומר עמיד ומוצק ששורד זמן רב, ולכן על ידי בחירת החומר המתאים, נוכל להימנע מעדכונים חוזרים ונשנים ושינויים תכופים המעמידים נטל כלכלי רחב.
 • עיצוב הדק של המרפסת בטוח. בניית הרצפה יוצרת מרווח בין הבטון, שיכול להכיל אבנים ובכך למנוע נפילות ופגיעות. בנוסף, הרצפה אינה מחליקה, והיא מתאימה גם למרפסת בבית בה גרים גם ההורים וגם הסבים והסבתות.
 • יתרון נוסף של עיצוב המרפסת הוא הניקיון. שמירה על מראה של חומר מעוצב ומקצועי אינה דורשת מאמץ רב.